تبلیغات
هدایتگر
هدایتگر
مایه ی ننگ ملت خواص بی بصیرت

دلایل عقلی و نقلی و روایتی بسیاری وجود دارد که امامئ دوازدهم غایب است.

امام زمان (عج) در زمان بنی عباس به دنیا آمدند. از زمان امام هادی(ع)  بنی عباس ایشان را در منطقه نظامی ساکن کرده بود و اوضاع به حدی بود که حتی در زمان امام حسن عسکری(ع) هم تمام ملاقات ها زیر نظر بنی عباس بود.

بنی عباس قصد داشت تا امام مهدی به دنیا آمد ایشان را از بین ببرند. پس لذا با خواست خداوند ایشان از نظر ها غایب شدند. حال به چند حدیث توجه کنید:

پیامبر اکرم (ص) فرموده: خداوند زمین را پر از قسط و عدل خواهد کرد. بعد از این که پر از ظلم و جور شده باشد.(غیبت طوسی- ص49)

امام علی(ع) می فرماید: زمین از حجت خدا (امام) خالی نمی ماند. امام خداون به علت ستمگری انسان ها و زیاده رویشان در گناه آنان را از وجود حجت در میانشان بی بهره می سازد.(غیبت نعمانی- ترجمه- ص202)

بنا بر این خداوند هیچگاه بنده خود را در زمین بدون حجت نمی گذارد.

اما دلیلی دیگر این که خداوند هیچگاه نعمت خود را از کسی بر نمی گرداند مگر این که بنده گناه کار باشد و حتی این در پاسخ به این که چرا امام ظهور نمی کند می تواند باشد این است که تا شرایط آماده نشود امام زمان ظهور نخواهد کرد. یکی از علمای بزرگ شیعه جمله ای زیبا دارد که : دلیل غیبت امام زمان(عج) خود ما انسان ها هستیم.

امام باقر (ع) نیز فرموده اند: قضای حتمی خداوند است که اگر به بنده خود نعمتی دهد آن نعمت را از او نمی گیرد مگر آن که گناهی انجام دهد که شایستگی داشتن آن نعمت را از دست دهد.(تفسیر نور الثقلین- ج2- ص488) سپس ایشان آیات 53 سوره انفال و 11 سوره رعد را قرائت کردند.
طبقه بندی: پاسخ به شبهات شبکه وهابی کلمه،
برچسب ها: امام زمان، مهدی، بقیت الله، محمد امین حقگو، هدایتگر، بصیرت، پاسخ سؤال شماره1 (دلیل غیبت امام زمان(عج) خود ماییم، چون ذاتا آفتاب به مردم بخیل نیست)، دلیل غیبت امام زمان(عج) خود ما انسان ها هستیم.،
ارسال در تاریخ چهارشنبه 25 آبان 1390 توسط محمد امین حقگو
قالب وبلاگ